Prodej historické památky, pozemek 2855 m2, obec Tursko, Praha - západ

Prodej historické památky, pozemek 2855 m2, obec Tursko, Praha - západ

Popis nabídky

Nabízíme k prodeji historický areál bývalé křižovnické rezidence v obci Tursko, Praha - západ. Objekt je situován severozápadně od kostela sv. Martina. Součástí prodeje je bývalý zájezdní hostinec, původně křižovnická rezidence a hospodářská budova s navazujícím křídlem. Historický areál je obehnán ohradní zdí s původními branami. V rohu areálu stojí novodobá utilitární stavba. Bývalá křižovnická rezidence je od roku 1965 památkově chráněna.

Barokní areál byl vystavěn Rytířským řádem Křižovníků s červenou hvězdou. Pravděpodobným autorem Nové hospody byl jeden z nejvýznačnějších architektů raného baroka Carlo Lurago, který v Čechách působil. Výstavba je datována rokem 1664. Na výstavbě bran a objektu dvorního hospodářského křídla – tzv. Poustky – se podíleli pravděpodobně také Kryštof a Kilián Dientzenhoferovi. Obloukové brány mají jednoduché pískovcové portály a klenáky. Nová hospoda sloužila jako hostinec a dle místní legendy se v této budově narodil skladatel Antonín Dvořák, jehož bratranec zde hostinec provozoval a objekt také později vlastnil.

Objekt je velmi zajímavý jak pro komerční využití, tak pro výstavbu bytů. Prošel částečnou rekonstrukcí včetně renovace střech obou objektů a byl uvedený do stavu, aby bylo možné na rekonstrukce navázat a pokračovat dále dle záměru nového vlastníka. Na celý areál je vypracován stavební projekt rekonstrukce s platným stavebním povolením. Momentálně je objekt napojený na místní vodovod a je do něj zavedená elektřina. Možnost napojení na místní kanalizace a plynovod.

Další podklady a půdorysy na vyžádání u makléřky.

Obec Tursko se nachází přibližně 20 km severně od Prahy, v okresu Praha – západ, na okraji Středočeského kraje. Velkou výhodou je velmi dobré dopravní spojení do Prahy - 25 minut autem do centra města. Autobusová linka č. 316 (v intervalech přibližně 10-30 minut) Tursko - Bořislavka.

Parametry nabídky

Lokalita
ObecTursko
UliceKřížovnická
č. domovní / č. orientačníSkryto
Informace o nabídce
Typ smlouvyProdej
Číslo zakázky76737
Datum aktualizace30.11.2023
Druh objektuCihlová
Dispozice5 a více pokojů
VybavenoNe
Zastavěná plocha m21200
Užitná plocha m21761
Plocha parcely m22855
Počet míst k parkování10
StavbaOstatní
Počet podlaží objektu3
Popis objekty
VodaVoda - dálkový vodovod
Průkaz energetické náročnosti budovy
Vyhláška264/2020 Sb.
Nabídka se nachází na ulici Křížovnická. Pro upřesnění adresy kontaktujte makléře.

Máte zájem o tuto nemovitost?

Kontaktujte přímo makléře

Kontaktní formulář

*
*
*
email: lname: fullname: