Zajímá Vás, co se právě děje na realitním trhu?

Rádi Vám přiblížíme aktuální situaci v kostce.

Prodeje

Právě se po letech otevírá “ráj” pro kupující. Tato situace ale nebude trvat příliš dlouho. Pokud zvažujete nákup nemovitosti, tak neváhejte příliš dlouho. Předpokládáme mírný pokles cen o 5-10%, který potrvá několik měsíců. Větší pokles cen je vidět už teď u investičních bytů.

    

    

Pronájmy

Naopak trh pronájmů je v současnosti příznivý pro pronajímatele. Po třech letech se ceny nájmů opět přibližují cenám před pandemií. V okrajových částech Prahy nebyl pokles cen tak výrazný, za to v centru Prahy došlo ke snížení cen až o 40 %. Návrat turistů a zahraničních klientů způsobil, že velká část atraktivních nemovitosti z trhu opět zmizela a najít hezké nájemní bydlení je náročnější. Důležité ale je cenu nájmu správně nastavit, často se setkáváme s tím, že pronajímatel má představu příliš vysoké ceny a ve výsledku ztratí víc příliš dlouhým hledáním nájemce.

    

 

Pronájem komerčních nemovitostí

 

Největší příležitost se letos naskytne podnikatelům. Vysoké ceny energií postupně ukončují provoz mnoha podniků, a tak se v nabídce často objevují atraktivní místa k pronájmu. Již v loňském roce na nám povedlo pronajmou několik velmi zajímavých míst a v letošním roce očekáváme ještě větší nabídku atraktivních komerčních nemovitostí.

Zahraniční nemovitosti

 

Trend nákupu nemovitostí v zahraničních evropských destinacích přicházel už v době pandemie, kdy český klienti vyhledávali nemovitosti především v zemích, kam se dalo snadno dopravit autem a ve kterých byla minimální pandemická opatření. Pro české klienty to bylo zejména Španělsko a Portugalsko. I my jsme se proto v letošním roce rozhodli pro rozšíření našeho portfolia o oblíbenou destinací Čechů v jižním Španělsku a těšíme se, že našim klientům budeme moct nabídnout více než 200 nemovitostí ve slunné destinaci Costa del Sol. Celým procesem nákupu včetně prohlídek Vás provedou naši makléři.

    

 

Zajímá Vás více? Kontaktujte nás: +420 608 444 030, info@homesweethome.cz